English info@kaico.org 02188785437

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از غرفه گروه کشاورزی کوثر درهجدهمین نمایشگاه دام طیور و صنایع وابسته

صبح روز شنبه مورخ 98/05/26 وزیر جهاد کشاورزی و هیات همراه از هجدهمین نمایشگاه بین المللی دام ، طیور و صنایع وابسته وغرفه گروه کشاورزی کوثر  بازدید کرد وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به ظرفیت هایی که در داخل کشور وجود دارد ما یکی از کشورهایی محسوب می شویم که در رابطه با دام و طیور می توانیم هم به اقصی نقاط دنیا صادرات داشته باشیم.

IMG_9007_800x533

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از هجدهمین نمایشگاه دام و طیور و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صنعت دامپروری ما در دنیا شناخته شده است و در بخش طیور سالانه بیش از دو ونیم میلیون تن تولید گوشت سفید داریم و از نظر دام و دامپروری یکی از کشورهای مطرح در دنیا هستیم.

وی افزود: خوشبختانه هم ارتباط بین المللی بین تولیدکنندگان ما برقرار است و هم در ارتباط با مسائل مربوط به مکمل ها، واکسن ها، خوراک دام پیشرفت های خوبی را داشته ایم.

حجتی تصریح کرد: وضعیت ضریب تبدیل ما در بعضی واحدهای نمونه در صنعت طیور به یک و شش دهم رسیده که بخشی از آن در اثر برگزاری همین نمایشگاه ها است که تولیدکنندگان ما را با دنیا آشنا کرده و تجربیات را با هم تبادل می کنند.

IMG_9052_800x533

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با ظرفیت تولید محصولات دام و طیور در کشور خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت هایی که در داخل کشور وجود دارد ما یکی از کشورهایی محسوب می شویم که در رابطه با دام و طیور می توانیم هم به اقصی نقاط دنیا صادرات داشته باشیم و هم بالاترین بهره‌وری و راندمان تولیدات خود را در داخل کشور داشته باشیم و بتوانیم با پایین ترین قیمت آن را به بازارهای داخلی عرضه کنیم.

image10_449x800

وی با اشاره به مشکلات تولید خوراک دام و طیور در کشور عنوان کرد: ما در اصلِ خوراک دام و طیور مشکل داریم، به این دلیل که عمده خوراک طیور که ذرت دانه ای و کنجاله سویا است و عمدتا کشت های تابستانی محسوب می شود را ما به دلیل محدودیت منابع آبی نمی توانیم تولید کنیم  و بخشی از نیازمان را باید وارد کنیم.

IMG_9030_800x533

حجتی در ادامه تصریح کرد: این سال ها در ارتباط با توسعه کلزا اقدامات خوبی انجام شده و به تدریج کنجاله کلزا هم به جای کنجاله سویا به جیره طیور وارد شده است که استقبال خوبی هم شده و از کیفیت خوبی هم برخوردار بوده است؛ بنابراین از این طریق بخشی از نیاز جایگزین خواهد شد.

وی با اشاره به نحوه و میزان تامین نهاده های دام و طیور تاکید کرد: وضعیت تامین و واردات بسیار خوب است و مسئولین بنادر و گمرک نگران دپوی نهاده ها در بنادر هستند و بیش از اندازه مورد نیاز بار به بنادر وارد شده است.

حامد قلی خانیان