English info@kaico.org 02188785437

مدرن‌ترین و مجهزترین مزرعه پرورش مرغ مادر گوشتی در شمال شرق کشور افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی گروه کشاورزی کوثر  صبح روز پنج‌شنبه ۲۲ آذرماه، مدرن‌ترین و مجهزترین مزرعه پرورش مرغ مادر گوشتی در شرق کشور با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی نماینده ولی فقیه، رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، محمدرضا اسکندری مدیر عامل سازمان اقتصادی کوثر، سید احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مردم شریف فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی و دیگر مدیران و مسئولان ارشد استانی و شهرستانی در روستای قندآب از توابع شهرستان فریمان استان خراسان رضوی که منطقه ای کمتر توسعه یافته می باشدافتتاح شد.

3808_754

در این آئین حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید به این انقلاب به عنوان پدیده‌ای نوین در عصر معاصر بپردازیم.

وی در ادامه افزود:  فعالیت های  سازمان اقتصادی کوثر در راستای خدمت به تولید و اشتغال کشور می باشد و اقدامات این سازمان و از جمله در پروژه اخیر ۵۵ هزار قطعه ای پرورش و تولید مرغ مادر گوشتی، در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری و مصداق عینی تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی صورت گرفته و ظرفیت‌های خوبی برای اشتغال ایثارگران فراهم شده است.

3756_185

محمدرضا اسکندری مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر نیز در حاشیه آئین افتتاح پروژه مزرعه ۵۵ هزار قطعه ای پرورش و تولید مرغ مادر گوشتی در منطقه کمتر توسعه یافته روستای قنداب از توابع شهرستان فریمان در استان خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگاران گفت: سازمان اقتصادی کوثر در زمینه مختلف تولیدی فعالیت می کند که بخش عمده ای از آن در بخش کشاورزی است.

3753_196

وی با اشاره به فعالیت های سازمان در بخش کشاورزی، گفت: حوزه گوشت سفید (مرغ و ماهی) یکی از تولیدات بخش کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر است که غالباً مجموعه های تولیدی آن بر پایه استفاده از ظرفیت های داخلی کشور می باشد، چه در مورد بهره برداری از سرمایه انسانی که نیروهای علمی، پرتوان و جوان هستند و چه در ساخت تجهیزات.

اسکندری تصریح کرد: همکاران ما در سازمان آن چه را که در کشور بشود تولید کرد را یا طراحی و تولید می کنند و یا این که از ظرفیت های مردمی که در تولید فعال اند، بهره می برند.

وی اظهار داشت: در سه سال اخیر پروژه های مختلفی را در زمینه مرغ گوشتی، مرغ تخمگذار و آبزی پروری در کشور به بهره برداری رسانده ایم که امروز مجموعه فریمان را در قالب زنجیره تولید گوشت مرغ در استان خراسان رضوی افتتاح شد.

3752_538

مدیر عامل سازمان اقتصادی کوثر ادامه داد: در آینده نزدیک پروژه ای بزرگ و منحصر به فردی در زمینه مرغ تخمگذار در کشور آماده افتتاح و بهره برداری در استان زنجان می باشد.

اسکندری تاکید کرد: همه این پروژه ها مصداق هایی از اقتصاد مقاومتی با تکیه بر ظرفیت های داخلی و استفاده حداکثری از ظرفیت علمی موجود در زمینه های مختلف در داخل کشور است.

3763_498

وی با بیان این که پروژه فریمان با اعتبار حدود ۱۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده، گفت: ۱۲ میلیارد تومان آن، آورده سازمان و ۶ میلیارد تومان مابقی نیز تسهیلاتی از بانک کشاورزی است که باید از همکاری های بسیار خوبی که آن بانک با سازمان در کل کشور داشته، تشکر کنم.

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر یاد آور شد: ارزش روز این مجموعه و تجهیزاتی که در آن بکار رفته، حدود ۳۵۰ میلیارد ریال است؛ یعنی اگر امروز می خواستیم در این پروژه سرمایه گذاری کنیم، قطعاً بیشتر از ۳۵۰ میلیارد ریال می بایست هزینه می کردیم، اما خوشبختانه این مزرعه که زنجیره تولید مرغ را در استان خراسان رضوی تکمیل می کند با ۱۸۰ میلیارد ریال تمام شده است.

3764_833

اسکندری اظهار داشت: در حوزه تولیدات کشاورزی باید یادآور شد که مجموعه اجداد سازمان در کشور که پایه مرغ است، حرف اول را می زند، به طوری که تولید و حفظ یک جوجه از مجموعه اجداد معادل است با تولید ۱۳ تن گوشت مرغ و سپس مجموعه های تولیدی مرغ مادر در سازمان اقتصادی کوثر است که به طور مثال تولیدات پروژه افتتاح شده امروز یعنی مزرعه ۵۵ هزار قطعه ای پرورش و تولید مرغ مادر گوشتی فریمان معادل است با تولید سالانه ۵ / ۷ تن قطعه جوجه گشتی یعنی ۱۵ هزار تن گوشت مرغ و با آغاز به کار این پروژه ظرفیت جدیدی به تولید کشور اضافه شده است.

3762_724

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر در پایان گفت: سازمان اقتصادی کوثر در زمینه های مختلف معادن، برق و الکترونیک و دیگر حوزه های اقتصادی فعالیت می کند که همه اقدامات آن ها مصداق اقتصاد مقاومتی است زیرا که به خودکفایی کشور کمک می کنند.

انتهای پیام /

حامد قلی خانیان