English info@kaico.org 02188785437

پیشرفته ترین مزرعه مرغ مادر گوشتی 100 هزار قطعه ای غرب کشور افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی گروه کشاورزی کوثر عصر چهارشنبه مورخ 96/05/04بزرگ‌ترین و پیشرفته ترین مزرعه مرغ مادر گوشتی غرب کشور با ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار قطعه با حضور حجت‌الاسلام شهیدی معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران  و مسئولین استان لرستان در شهرستان چگنی افتتاح شد.
این پروژه با سرمایه‌گذاری حدود سی وسه  میلیارد ریال انجام‌شده که ظرفیت جوجه ریزی در دو فاز جداگانه با ظرفیت مجموع ۱۰۰ هزار قطعه است.
پروژه تولید گوشت مرغ ماهان در شهرستان چگنی اشتغال ۱۰۰ نفر به‌طور مستقیم و دو هزار و ۸۰۰ نفر را به‌صورت غیرمستقیم فراهم کرده است.
با بهره‌برداری از این پروژه سالانه حدود ۱۵ هزار تن گوشت مرغ برای مصرف‌کننده به ظرفیت گوشت مرغ کشور اضافه می‌شود.

13960502002062_Test_PhotoH

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی محلاتی نماینده محترم ولی فقیه ، معاون رییس جمهوری ورییس بنیاد شهید وامورایثارگران انقلاب اسلامی دراین خصوص گفت : حمایت از دولت برای توسعه اقتصادی کشور ضروری است.
ححت الاسلام سیدمحمدعلی شهیدی محلاتی در مراسم افتتاح طرح تولیدی گوشت مرغ ماهان در دوره چگنی لرستان، اظهار کرد: کشور از اول انقلاب تا به امروز با عناوین مختلفی همچون جنگ و تحریم از سوی دشمنان در معرض مشکلات قرار داشته است ولی در حال حاضر همه این مشکلات و توطئه‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم و کشور در آستانه 40 سال مقاومت است.
وی افزود: رهبری امام راحل و هدایت‌های مقام معظم رهبری از عواملی بود که موجب مقاومت و پیروزی ایران در مقابل آمریکا و تحریم شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: مردم دومین عامل پیروزی ایران در صحنه‌های مختلف است و مردم همیشه در صحنه بوده‌اند و از انقلاب حمایت کرده‌اند.
شهیدی محلاتی اضافه کرد: در حال حاضر ۸۴ خانواده داریم که ۴ شهید تقدیم نظام کرده‌اند و ۷ هزار خانواده نیز ۲ شهید در راه اسلام و انقلاب داده‌اند.
وی بیان کرد: انتخابات ریاست جمهوری در کشور با وجود مشکلات و کارشکنی‌های داخل و خارج در کمال سلامت برگزار شد.photo_2017-07-26_20-42-50 640x480
معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با وجود کارشکنی‌های اقتصادی که از منطقه و کشورهای خارجی به ویژه آمریکا وارد شد و با عدم پایبندی این کشور به برجام امسال سالی استثنایی است.
شهیدی محلاتی با بیان اینکه حمایت از دولت برای توسعه اقتصادی کشور ضروری است، افزود: سازمان اقتصادی کوثر تاکنون حدود 357 میلیارد تومان در هفت شهرستان استان لرستان هزینه کرده است.
وی با بیان اینکه تلاش ما بر این است در استان‌های محروم ازجمله لرستان سرمایه‌گذاری کنیم، اظهار کرد: پروژه مرغ ماهان دوره چگنی 100 نفر را به‌صورت مستقیم و 2800 نفر را به‌صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال می‌کند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در جمع خبرنگاران، تصریح کرد: واحدهای تولیدی مرغ گوشتی در استان‌های زنجان، قزوین، مازندران، تهران و البرز بهره‌برداری شده‌اند اما مهمترین و بزرگترین این واحدها با 330 میلیارد ریال هزینه در لرستان است.
شهیدی محلاتی اضافه کرد: 50 درصد ظرفیت این واحد تولیدی از قبل شروع به کار کرده است و 50 درصد آن در آینده نزدیک شروع به کار می‌کند.
وی با بیان اینکه کارخانه سرم سازی نیز در شهرستان بروجرد احداث خواهد شد، خاطرنشان کرد: هدف بنیاد شهید از بهره برداری طرح های مختلف اقتصادی اشتغالزایی برای فرزندان ایثارگر است.
معاون رئیس جمهور گفت: 166 هزار قطعه زمین در نقاط مختلف کشور و به همین مقدار تسهیلات به منظور اشتغالزایی به ایثارگران واگذار می‌شود.

حامد قلی خانیان